GELECEĞİN DİŞ HEKİMLERİ
Türkiyenin Diş Hekimliği Öğrencileri Tarafından Kurulmuş Web Sitesi

DİŞ SAĞLIĞINIZI İNTERNETTEN SATIN ALAMAZSINIZ!

Halkımızı diş sağlığı açısından bilinçlenmeye davet ediyoruz.

0

DİŞ SAĞLIĞINIZI İNTERNETTEN SATIN ALAMAZSINIZ!

GDH Haber Komisyonu

İnternette son zamanlarda protez diş satışları giderek artmıştır. Birçok insanı bu şekilde dolandırarak mağdur etmeye devam ediyorlar. Dolandırıcılar sadece takma diş satışıyla durmuyor, 5 dakikada kalıcı diş beyazlatan tozlar, her ağza uygun gece plakları gibi birbirinden sahte yollara başvuruyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

İnternet üzerinden her gördüğüne inanan bilinçsiz insanlar bu tür sayfalardan alışveriş yapmakta. Ellerine ulaşan ürünlerden doğal olarak memnun kalmayarak şikayete başlıyorlar. Halkımızın diş sağlığını internette parayla satın alamayacağını bilmesi gerekiyor. Yoksa takma diş diye satın aldığı ürün eline oyuncak diş olarak gelir. Ve haliyle müşteri haberlerde adalet aramaya başlar.

 

 

 

 

 

 

Kimsenin ağız ölçüsü aynı değildir. Ve protez dişler ölçüsüz yapılmaz. Kişiye özel olan protez dişleri belli bir standarta uydurarak halka satmak tam olarak bir dolandırıcılıktır. Ama halkımızı mağdur eden sadece sahtekarlar değil. Bilinçsiz halkımız kendi kullandıkları protezleri ikinci el sayfalarından satışa sunmaya başlamışlar. Diş hekimleri, kliniklerinde bir hastanın ağzına soktukları aleti başka hasta için kullanmazken hastalar kendi aralarında protez alışverişi yapar hale gelmiştir. Böyle bir şeyi midesi kaldıran insanlara saygı duyuyor ve halkı diş sağlığı açısından bilinçlenmeye davet ediyoruz.

Durum böyle tuhaf bir hal almışken biz diş hekimleri ve diş hekimliği öğrencilerine de ağlayacak halimize gülmek düşüyor. Ülkemizde yaşanan bu trajikomik olayları kendi açımızdan ele aldık.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GDH İLE DAHA FAZLA OKUYUN:

ANKERLİ (ÇITÇITLI) PROTEZLER

DİŞ HEKİMLİĞİNDE AMPUTASYON

ÇOCUK HASTADA DAVRANIŞ YÖNLENDİRMESİ

Bunları da beğenebilirsin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments